Sociologický výzkum

Vážení členové Komory TCM, obracíme se na Vás s naléhavou prosbou o spolupráci při sociologickém výzkumu čínské medicíny, který již běží. Na stránkách www.cesmez.cz je nyní k dispozici dotazník k vyplnění.

Vážení členové Komory TCM,

V médiích kolují nejrůznější dezinformace, které kladou čínskou medicínu na úroveň šarlatánství. Celosvětový výzkum čínské medicíny je zdlouhavý a nákladný a zejména v ČR chybí data z naší české či slovenské populace.

Je nám velkou ctí, že se nám díky MUDr L.Bendové podařilo pro tento sociologický výzkum získat PhDr. Evu Křížovou, která působí v Centru pro sociologii medicíny a zdravotnictví jako výzkumník oblasti CAM (komplementární a alternativní medicíny), které se věnuje od roku 1990. Jedná se o nejzkušenější výzkumnou pracovnici v této oblasti nejen v ČR, ale také ve střední Evropě.

V minulosti již byly uspořádány dva podobné výzkumy u studentů na úrovni bakalářské a magisterské diplomové práce, které generovaly zajímavá data jako například 75% úspěšnost a spokojenost pacientů čínské medicíny. Bližší informace o těchto studiích se budete moci dozvědět v článku autorky jedné ze studií v minulosti Mgr Karolíny Kudynové zde na stránkách Komory.

Sociologické studie jsou vedeny formou dotazníků, které vyplní pacienti přímo na webu a zcela anonymně. Je pouze třeba tyto pacienty pro výzkum získat. Prosíme Vás tímto o spolupráci, abychom mohli generovat data o významu, výhodách a úspěšnosti našich pacientů čínské medicíny. Data ze tří studií již jsou validním důkazem o dlouhodobé existenci a významu čínské medicíny v naší populaci a mohou pomoci při propagaci tohoto oboru.

Tento výzkum je zcela anonymní a probíhá formou dotazníků, který účastníci průzkumu přímo vyplní na webu. Jedná se o zhruba 30 otázek v 8 blocích a trvá to jen několik minut. Prosíme aby každý vyplnil dotazník jen jedenkrát. Je vhodné aby ho vyplňovali klienti až po několika návštěvách u svého praktika aby byly zachyceny změny zdravotního stavu. Výzkum bude probíhat do 31. 7. 2018 a výsledky budou, po vyhodnocení zveřejněny na www.cesmez.cz a www.komoratcm.cz

Za Komoru TCM - MUDr L.Bendová

Číst 1414 krát Naposledy změněno úterý, 09 říjen 2018 13:05