Zde naleznete články o TČM a jejích oborech.
Někteří jsou nadšeni, někteří mají obavy. Naším cílem, tedy cílem Komory, je tyto obavy rozptýlit. Jak? Informacemi především. Nezapomínejme však na to, že jakákoli metoda je mimo jiné závislá na kvalitě toho, kdo ji aplikuje.
Čínské zdravotní cvičení Qi-Gong slouží k podpoře tělesné i duševní kondice a k prohloubení vnitřního pocitu zdraví, urychlení regenerace a nastartování léčebných mechanismů.
"Ať je otcem onemocnění cokoliv, matka je vždy strava ", říká jedno staré čínské přísloví.
Baňkování a moxování je v poslední době velmi vyhledávané. Jedná se metody velmi rychle působící, zejména při odstranění bolesti v daném místě.
V posledních více než deseti letech se zvýšil zájem o masáže léčivého rázu, mezi něž se řadí i čínská masáž Tui-Na.
Tradiční čínská medicína (TČM) je celostní léčebný systém vycházející z moudrosti starověké Číny. Tento systém je starý tisíce let. Její začátky se dle Anda (2014) datují do doby asi před 3 000- 4 000 lety. Vychází z taoistických principů, a jeho ústřední teorií je teorie jinu a jangu a teorie pěti prvků.
Když se řekne čínská medicína, vybaví se většině dotazovaných akupunktura. Její vznik se nejspíše pojí s náhodou. Legendy říkají, že bodnutím se větvičkou do určité části těla došlo k ústupu bolesti zad, která postiženého trápila dlouhou dobu.
Chcete se léčit tradiční čínskou medicínou a nejste si jisti, jak a kde si vybrat terapeuta? Potřebujete základní informace o tom, jak vypadá vyšetření dle zásat tradiční čínské medicíny?
Komora tradiční čínské medicíny zastřešuje terapeuty a vzdělávací instituce zabývající se tradiční čínskou medicínou v České republice.