Zde naleznete články o TČM a jejích oborech.

Tradiční čínská medicína je tady!

neděle, 17 červen 2018 16:13 Napsal(a)

Někteří jsou nadšeni, někteří mají obavy. Naším cílem, tedy cílem Komory, je tyto obavy rozptýlit. Jak? Informacemi především. Nezapomínejme však na to, že jakákoli metoda je mimo jiné závislá na kvalitě toho, kdo ji aplikuje.

Qi-gong

středa, 10 srpen 2016 07:57 Napsal(a)

Čínské zdravotní cvičení Qi-Gong slouží k podpoře tělesné i duševní kondice a k prohloubení vnitřního pocitu zdraví, urychlení regenerace a nastartování léčebných mechanismů.

Dietetika

sobota, 21 září 2013 19:58 Napsal(a)

"Ať je otcem onemocnění cokoliv, matka je vždy strava ", říká jedno staré čínské přísloví.

Baňkování a Moxování

pondělí, 16 září 2013 18:48 Napsal(a)

Baňkování a moxování je v poslední době velmi vyhledávané. Jedná se metody velmi rychle působící, zejména při odstranění bolesti v daném místě.

Masáže Tui-Na

pondělí, 16 září 2013 18:32 Napsal(a)

V posledních více než deseti letech se zvýšil zájem o masáže léčivého rázu, mezi něž se řadí i čínská masáž Tui-Na.

Co je tradiční čínská medicína

pondělí, 17 červen 2013 16:59 Napsal(a)

Tradiční čínská medicína (TČM) je celostní léčebný systém vycházející z moudrosti starověké Číny. Tento systém je starý tisíce let. Její začátky se dle Anda (2014) datují do doby asi před 3 000- 4 000 lety. Vychází z taoistických principů, a jeho ústřední teorií je teorie jinu a jangu a teorie pěti prvků.

Akupunktura

sobota, 11 srpen 2012 19:21 Napsal(a)

Když se řekne čínská medicína, vybaví se většině dotazovaných akupunktura. Její vznik se nejspíše pojí s náhodou. Legendy říkají, že bodnutím se větvičkou do určité části těla došlo k ústupu bolesti zad, která postiženého trápila dlouhou dobu.

Jak si vybrat terapeuta

čtvrtek, 14 červen 2012 18:43 Napsal(a)

Chcete se léčit tradiční čínskou medicínou a nejste si jisti, jak a kde si vybrat terapeuta? Potřebujete základní informace o tom, jak vypadá vyšetření dle zásat tradiční čínské medicíny?