Akupunktura

Když se řekne čínská medicína, vybaví se většině dotazovaných akupunktura. Její vznik se nejspíše pojí s náhodou. Legendy říkají, že bodnutím se větvičkou do určité části těla došlo k ústupu bolesti zad, která postiženého trápila dlouhou dobu.

Dnes se pro ošetření používají jednorázové sterilní jehly o tloušťce kolem 0,20 mm, jejichž délka je úměrná hloubce, ve které se akupunkturní bod nachází.

Podle TČM jsou akupunkturní body brankami energie, které harmonizují naše tělo s okolním prostředím a vesmírem všeobecně. Ačkoliv je nenajdeme v anatomickém atlasu, lze jejich existenci změřit zvýšeným elektrickým nábojem a změnou napětí.

Na rozdíl od fytoterapie vyžaduje léčba akupunkturou pravidelné návštěvy minimálně jednou týdně. Po výchozí diagnostice terapeut ošetří vybrané body. Celá procedura trvá 30-60 minut. Léčba akupunkturou není nijak bolestivá, příjemnou bychom ji však také nenazvali. Množství použitých bodů se různí podle intenzity potíží.

Číst 4502 krát Naposledy změněno pátek, 21 září 2018 20:31
Více z této kategorie: « Fytoterapie Masáže Tui-Na »