Přihlásit se

PŘIHLAŠTE SE DO SVÉHO ÚČTU

jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Tradiční čínská medicína

fytoterapie, akupunktura, dietetika, cvičení, tuina...

Co je tradiční čínská medicína

Co je tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína (TČM) je celostní léčebný systém vycházející z moudrosti starověké Číny. Tento systém je starý tisíce let. Její začátky se dle Anda (2014) datují do doby asi před 3 000- 4 000 lety. Vychází z taoistických principů, a jeho ústřední teorií je teorie jinu a jangu a teorie pěti prvků.

Každý člověk je jedinečný

TČM je založena na precizní podrobné individuální diagnostice: zdravotní stav posuzuje celostně jako výsledek činnosti všech vnitřních orgánů a emoční zátěže a vedle nemoci bere v úvahu i celkovou konstituci pacienta a jeho zdravotní historii.

Jsme ovlivňováni i světem okolo nás

A proto TČM člověka vnímá v souvislosti s jeho okolím, vztahy, ročním obdobím, klimatickými faktory apod. V léčbě pak opět zohledňuje nejen nemoc samotnou, ale i konstituci pacienta.

Léčba "na míru" a návod na vlastní zdraví

Tradiční čínská medicína celostním přístupem obnovuje stav vnitřní rovnováhy v člověku a dokáže nejen vrátit pocit zdraví, ale pomáhá ho také dlouhodobě udržet. Na základě tradičních přístupů tak lze pacientovi léčbu zcela individualizovat, ušít ji na míru, což je jedním z důvodů její mimořádné úspěšnosti.

TČM lze využívat jako metodu preventivní k podpoře zdraví, v době kdy ještě nemoc diagnostikována není. Je i jemnou metodou vhodnou pro děti a starší pacienty. Zároveň je TČM účinná i v léčbě již rozvinutých nemocí a poruch.

S léčbou samotnou jde vždy ruku v ruce dietetické poradenství a poradenství režimových opatření tak, aby klient získal návod, jak si své zdraví dlouhodobě udržet.

Celostní pojetí člověka a důraz na preventivní přístup jsou již desítky let velmi pozitivně přijímány v zemích Evropy, severní Ameriky i Austrálie. V České republice je oblast zatím pro klienty nepřehledná a těžko mohou zkontrolovat kvalitu praktika.Kontrolu za klienty dělá právě Komora tradiční čínské medicíny a garantované praktiky uvádí ve svém adresáři.

Číst 3059 krát Naposledy změněno neděle, 09 prosinec 2018 12:39

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Komora tradiční čínské medicíny zastřešuje terapeuty a vzdělávací instituce zabývající se tradiční čínskou medicínou v České republice.

Adresa

Adresa:

Vyšehradská 423/27, 120 00 Praha 2

Mobil:

+420 778 737 437

E-mail:

info@komoratcm.cz