Dietetika

"Ať je otcem onemocnění cokoliv, matka je vždy strava ", říká jedno staré čínské přísloví.

Moudro inspirované přírodou

Pozorování cykloběhu ročních období a pochopení působení různých potravin, včetně jejich úprav, vzniklo nauka o stravování podle pěti prvků a pěti kvalit.

Následováním těchto doporučení se stávají vnímavějšími k okolnímu prostředí a vlastnímu tělu. Dokážeme vycítit, nebo si logicky zdůvodnit, co je pro nás v tuto chvíli vhodné, podpořit ozdravné procesy v těle nebo převrat v samém počátku začíná problém.

Čínská dietetika není dietou, jak ji obvykle chápeme, je spíše souhrn doporučení zohledňující období, konstituci jedince a jeho aktuální potřeby. Je to styl stravování, který není na týden a který nám pomůže udržet si své zdraví.

Číst 2926 krát Naposledy změněno pátek, 21 září 2018 20:25
Více z této kategorie: « Baňkování a Moxování